Co powinny posiadać porządne organizery i jakie są ich rodzaje?

Posted on 15/08/2018 7:32am

W każdym warsztacie, niezależnie od tego, czy znajduje się on w przydomowym garażu, czy też w specjalistycznym zakładzie, jego właściciel niemalże w każdym przypadku korzysta z dobrego organizera.


Może to być typ regału, w którym przechowuje się różnego typu drobiazgi, zatem narzędzia lub niewielkie części.


instalacje
Author: mixtureusa
Source: http://www.flickr.com


Przy jego kupnie trzeba pamiętać, że organizera nie kupuje się, kolokwialnie mówiąc, "na wszelki wypadek", lecz na długi czas, ponieważ jest to jedna z podstawowych rzeczy w warsztacie. Z tego też powodu podczas jego wybierania należy mieć na uwadze faktyczne zastosowanie. Jedynie w ten sposób można by oszacować wielkość czy ilość pojedynczych przegródek. A muszą być w nim miejsca na różnego rozmiaru śruby, gwoździe, śrubokręty czy też klucze. Wszystko zależy od profilu konkretnego warsztatu. W takim, w którym naprawia się raczej pojazdy, używane są innego rodzaju przyrządy, niż w zakładzie, w którym naprawiane są sprzęty AGD czy elektroniczne. Najistotniejsza jest więc liczba oraz wysokość szufladek. Gdy nabywamy organizer zawsze korzystniej jest dobrać większy model, niż mniejszy.
organizer
Author: jmv
Source: http://www.flickr.com


Poza tymi dwoma kryteriami, ważne są również inne. Pierwszym z nich jest orientacja organizera, ponieważ może to być pionowa szafka, albo pozioma teczka. W rzeczywistości warto jest mieć oba te rozwiązania, jednak trzeba pamiętać, że pionowe organizery udostępniają wyciąganie tylko jednej szuflady, w czasie gdy w wypadku poziomych należy otworzyć całe wieczko.


Przy kupnie organizera niezwykle ważny jest także surowiec, z którego był on zrobiony. Mogłoby to być drewno, metal (http://www.skupsurowcow.pl/wyroby-grafitowe,8) lub plastik. W przypadku tych poziomych istotny jest też uchwyt, natomiast te wertykalne muszą posiadać blokady przed wypadnięciem przegródek.

Tags: drewno, komplet, domu, miejsca