Co musi mieć dobry agent nieruchomości oraz w czym może nam dopomóc?

Posted on 14/03/2020 7:46am

Dziś agencje z posiadłościami mają niezwykle dużo interesantów. Zgłaszają się w tamto miejsce osoby, które pragną uzyskać pomoc w wyszukiwaniu najlepszej propozycji kupna albo najmu mieszkania.
Metalowa sprężyna
Author: taymtaym
Source: http://www.flickr.com


Niestety rzadko pojawiają się osoby, które chcą wynająć albo sprzedać mieszkanie.


Jeżeli ktokolwiek zamierza sprzedać mieszkanie, zgłasza się do agencji nieruchomości z ofertą sprzedaży oraz fotografiami domu. Agenci mogą pomóc również w skompletowaniu wymaganych papierów i wszystkich prawnych kwestiach związanych z umowami. Pracownicy agencji mogą zająć się też tego typu sprawami jak sprawa podziału majątku. Kiedy małżeństwo rozwodzi się, mogą zgłosić się do agencji, by pomogła sprzedać im ich lokum i nabyć dwa oddzielne.

Jeżeli poszukujesz zbliżonych danych na opisywany wątek, to też rzuć okiem na żywność ekologiczna pokrewne portale, które podnoszą tę tematykę.

Wiąże się to z bardzo różnymi formalnościami, zatem małżonkowie samodzielnie sobie z tym nie poradzą. Zazwyczaj biuro wybieramy z polecenia lub poszukujemy w internecie najlepszej. Musimy sprawdzić czym dane biuro się zajmuje oraz czy ma swą siedzibę. Należy dobrać tego typu agencję, która zajmuje się tylko handlem nieruchomościami, nie zaś taką, dla której sprzedaż lokali jest dodatkową branżą.

Ta tematyka jest dla niektórych osób dość kontrowersyjna. Jeżeli chcesz przeczytać inne zdania na omawiane tutaj zagadnienie, to poznaj więcej opinii na ten temat (http://www.e-militaria.pl/t-reign_86).

Mogłaby zdarzyć się sytuacja, że agent będzie umawiać się z nami na spotkania w kawiarniach, wówczas może się okazać, że nie trafiliśmy na dobrego agenta. Wyłącznie profesjonalny agent może pomóc nam w sprzedaży mieszkania tak, abyśmy na tym skorzystali.


Dobry agent, powinien posiadać licencję oraz ubezpieczenie OC. Takie uprawnienia musi pokazać nam na nasze życzenie. Ubezpieczenie OC jest bardzo istotne w przypadku popełnienia przez agenta pomyki. Dzięki polisie od Odpowiedzialności Cywilnej, Klient nie będzie stratny w wypadku nabycia domu obciążonego hipoteką. Ma wówczas duże nadzieje na odzyskanie swoich pieniędzy. Gdy zgłosimy lokum do sprzedaży, agent powinien zrobić jego oględziny.
W czasie rozmowy wykonuje się ponadto dodatkowe zdjęcia. Agent musi wiedzieć czy niedaleko domu jest przedszkole, sklepy czy urzędy. Powinien też wiedzieć jaki jest dojazd do nieruchomości.

Tags: zdjęcia, papier, lokal, market