Co możesz przygotować z jabłuszek?

Posted on 08/05/2020 7:59am

Ochoczo przyrządzamy wyśmienite potrawy i desery z jabłuszek - są to niekosztowne owoce, które są idealną bazą dla wielu przepisów. Mogą być tak komponentem potraw obiadowych, jak też ciast i innych słodkości!
sprzedaż jabłek
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


zabawki


Sezon na jabłuszka jest całkiem długi, zaś poprawnie magazynowane jabłuszka mogą być przepyszne również w zimie. Pewnie najbardziej popularnym jabłkowym przysmakiem jest szarlotka, jaką wbrew pozorom można przygotować na wiele przeróżnych metod.

Przejdź do kolejnego artykułu i czytaj dodatkowe informacje (http://www.strojemikolaja.pl/bombki/cat_32.php) na ten bardzo frapujący temat. Dodatkowe informacje przygotowaliśmy dla Ciebie z dużą radością.

Nasz zdecydowany faworyt to szybka szarlotka na biszkoptach. Z jabłek warto także przygotowywać przetwory - dżemy i musy. Te jabłuszka świetnie sprawdzą się jako baza straw obiadowych, idealnie komponują się ze smakiem ogromnie wielu mięs, a także jako dodatek do racuchów. Posmakuj również koniecznie grillowanych jabłek a także omletu z jabłkami. Każdy producent owoców ma w swojej ofercie przynajmniej kilka odmian jabłek. Posmakuj każdej i wyselekcjonuj swój ukochany smak! Wszystkie jabłka nadają się też do spożycia na surowo, chociaż nie wszystkie są równie pyszne - najlepsze będą odmiany deserowe np. 'Golden Delicious', 'Delikates'. Poniektóre owoce wykorzystuje się w lecie oraz konsumuje od razu po zbiorach (rodzaje letnie, dla przykładu 'Oliwka Inflancka'), na inne trzeba zaczekać trochę dłużej, gdyż pełnię smaku osiągają w przechowalni (rodzaje jesienne oraz zimowe np. 'Cortland').


Jeżeli chodzi o sprzedaż jabłek zakupimy je właściwie w każdym markecie spożywczym a z całą pewnością w osiedlowym warzywniaku. Owoce możemy wykorzystywać też na różne sposoby .
Na słodko można je przygotować w postaci świetnej szarlotki (na przykład 'Antonówka'), racuszków z jabłkami, jabłuszek w cieście francuskim, strudli jabłkowych, tarty jabłkowej.

Tags: smak, sklep, sprzedaż, magazyn, producent