Chcesz być nietuzinkowa? Możesz to osiągnąć!

Posted on 29/12/2017 9:37am

Jak prezentować się oryginalnie? Zagadnienie to niesie w sobie ładunek dwuznaczności, gdyż można zrobić z siebie coś podobnego do „słupa ogłoszeniowego”, w pobliżu jakiego każdy będzie przystawał, by się przypatrzeć. To się nazywa: niech mnie zobaczą za wszelką cenę. Można też wybrać drugi, bardziej stonowany sposób. Odziać się tak, żeby było widoczne, jaki mamy fajny gust, lecz jednocześnie, żeby wszyscy się nie gapili, jak na krzykliwy afisz!
trencz
Author: fervent-adepte-de-la-mode
Source: http://www.flickr.com
Jeśli preferujesz pierwsze rozwiązanie musisz mieć „skórę słonia”. W zależności od tego, jaki kraj to obyczaj, w Polsce zadomowiło się raczej zachowawcze podejście do tego zagadnienia. U nas lepiej się nie wychylać, ponieważ można dostać rykoszetem. Z czego to wynika? Najprawdopodobniej z historii. Czasy komunizmu, gdy nie posiadaliśmy dostępu do bardziej egzotycznych, barwnych strojów, zrobiły swoje. W zamian dostaliśmy takie same zestawy, nudne, czarno-białe, lecz nie rzucające się w oczy. W naszej świadomości coś się ostało, i choć jesteśmy już niezależni od „wielkiego brata ze wschodu”, to jednakże, zwłaszcza pośród starszego pokolenia, pokutuje przekonanie, iż „szata zdobi człowieka”.

Jeśli jednakże nie preferujesz tego by być w centrum uwagi, zamiast tego, lubisz się ukryć za innymi ludźmi, a jednocześnie pragniesz fajnie wyglądać, to powinnaś skorzystać ze sprawdzonych wzorów. Nie bój się, nie mamy tu na myśli nudnych zestawów, których pełno naokoło. Spróbuj dobrać swój zestaw myśląc o swojej osobowości, na przykład, jeśli żakiet lub trencz, to dlaczego, czy pasuje do tego, jaką jesteś osobą? A może modna garsonka albo t-shirt w stonowanych odcieniach? Tak się składa, iż obecnie mamy wielki wybór różnorodnych, często zjawiskowych strojów. I na pewno nie chodzi tutaj o produkty popularnych sieciówek, ale o ciuchy, które kupisz w lumpeksie (kliknij). Tak, lumpeksy to istne kopalnie złota. To fakt, iż należy tam ostro pokopać, żeby coś zdobyć, lecz warto poświęcić ten czas, ponieważ możesz upolować coś oryginalnego.Możesz również przejrzeć kolekcję swojej mamy, cioci albo babci, może rzuci ci się coś w oczy, co zapewne ciężko będzie podrobić. W kolekcjach naszych mam są takie skarby, o jakich nie śniło się producentom popularnych marek. A może masz dużo starszą siostrę, u niej też możesz odnaleźć coś, co zapewne będzie odznaczać się oryginalnością. Do dzieła!

Tags: ubrania, zestawy, komplety, ciuchy, lumpeksy