Centrale telefoniczne w przedsiębiorstwie: warianty, zalety, minusy

Posted on 29/01/2018 12:26pm

Jeżeli po raz pierwszy stanie przed tobą obowiązek „zapewnienia obsługi telekomunikacyjnej w biurze”, wówczas na pewno wybór idealnej opcji nie należał będzie do najłatwiejszych.
pudełko kartonowe
Author: Adam Dachis
Source: http://www.flickr.com


W poniższym artykule prezentujemy rodzaje telefonicznych centrali jak też dzielące je różnice, a również wyjaśniamy jakiego rodzaju rozwiązania będą najlepiej współgrały z twą aktywnością. Można spotkać trzy warianty central telefonicznych: miejscowe, wirtualne i analogowa centrala telefoniczna. Jeśli osprzęt centrali mieści się w biurze, natomiast telefoniczne połączenia są nawiązywane dzięki technologii VoIP, wtenczas tą centralę nazywamy miejscową. Miejscowa centrala telefoniczna będzie mieć dwie podstawowe zalety. Po pierwsze, posiadanie tego rodzaju centrali wyjdzie na dłuższą metę ekonomiczniej niż pozostałe warianty. Chociaż z początku nieuniknione są inwestycje w serwery, to miesięczne rachunki za rozmowy będą niewysokie, w porównaniu z innymi wariantami central. Poza tym, wydział IT twej firmy zawsze będzie miał dostęp do serwerów a także będzie mógł swobodnie je konfigurować, aby pracowały zgodnie z potrzebami Przedsiębiorstwa. Przykładowo odpowiednio zabezpieczyć wrażliwe dane a także inne tajne informacje wypływające z rozmów telefonicznych.


Serwery obsługujące wirtualną centralę telefoniczną znajdują się zaś u operatora, który dba o ich zdolność do działania a także serwisowanie.
Jedyne urządzenia, jakie fizycznie znajdują się w twej firmie, są to aparaty telefoniczne. Takowa centrala nie potrzebuje nadzwyczajnego okablowania, ponieważ działa z wykorzystaniem połączenia z internetem, na bazie techniki telefonii IP.

Tags: prezent, Przedsiębiorstwa, rozwiązania, dane, rodzaj