Bycie dostrzegalnym na drodze to kluczowa rzecz — przez to powinniśmy nosić odblaski

Posted on 10/01/2019 7:45am

W Polsce już od dłuższego czasu powtarzana jest akcja posiadania odblasków na drodze, wówczas kiedy jesteśmy pieszym lub jedziemy na rowerze.


W trosce o bezpieczeństwo swoje oraz swojej rodziny, kiedy przebywamy poza domem, należy zamówić odblaski.


Auto
Author: Blowing Puffer Fish
Source: http://www.flickr.com
narzędzia budowlane
Author: regan76
Source: http://www.flickr.com


Można je przywiesić u torby lub roweru i dzięki temu z daleka będziemy widoczni dla nadjeżdżających wozów. I nie powinni ich nosić tylko mieszkańcy terenów poza miastem, gdzie często nie buduje się chodników. Prawda, są oni częściej narażeni na bycie potrąconym niż mieszkańcy aglomeracji miejskich, ale nie wpływa to na to, że odblaski muszą zakładać wszyscy, niezależnie od wieku i miejsca życia. A co uczynić, kiedy wychodzimy z domu przykładowo na jogging czy na przechadzkę z psem i nie bierzemy torebki, ani plecaka? Nie ma obaw — można przecież nałożyć odblask na rękę. W ciepłe dni można go założyć na nadgarstek, a zimą korzystniej będzie nałożyć go na kurtkę, żeby był widoczny.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, zobacz dodatkowe informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (https://www.topcotton.pl/posciel-bawelniana-cat-335), znajdziesz tu analogiczne wiadomości.

Przecież odblask ukryty pod rękawem na niewiele się zda. Nie zapominajmy o tym, aby mieć go zawsze przy sobie, nawet gdy wybieramy się na spacer w południe. Przecież przechadzka może się przedłużyć i przyjdzie nam wracać do domu po zmroku. Jak udowodniły badania, noszenie odblasków powoduje, że dla kierowcy będziemy widoczni z odległości przynajmniej czterokrotnie większej, aniżeli gdybyśmy odblasku nie mieli.


To ogromna różnica dająca nam znacznie większe poczucie bezpieczeństwa. Przykładowe 100 metrów dla prowadzącego samochód to zdecydowanie więcej sekund na reakcję oraz bezpieczny manewr aniżeli 25 metrów.

Tags: stal, miejsca, pojazd