Broszurki reklamowe metodą na okazje

Posted on 17/09/2019 7:34am

Gazetki promocyjne to najskuteczniejsza odmiana reklamy sieci handlowych. Wskazują na to tak wyniki badań niezależnych instytucji, jak i efekty sprzedaży pojedynczych sieci. W naszym kraju foldery promocyjne swój początek mają w latach 90-tych.

Gazetka Tesco
Pojawiły się w naszym kraju wraz z kapitalizmem oraz wejściem na krajowy rynek międzypaństwowych sieci sprzedażowych. Dziś gazetki promocyjne zauważane są jako główny środek komunikacji pomiędzy klientem a siecią sprzedażową. Dzisiaj broszury promocyjne w naszej ojczyźnie wydają nie tylko ogromne sieci handlowe, swoje broszury mają także niewielkie lokalne sieci sprzedażowe, każda promocja w Rossmanie ogłaszana jest w gazetce reklamowej nie tylko klasycznej, papierowej, lecz także w wersji internetowej - .Zawartość broszur poszczególnych sieci sprzedażowych są stosunkowo zbliżone do siebie. Często są to barwne broszury wypełnione zdjęciami artykułów, pod którymi widnieją ich promocyjne ceny. W większości wypadków są to często kupowane produkty, takie jak jogurt, pieluszki, jajka, owoce, jarzyny czy mięso. W wypadku elektromarketów: telewizory, tablety, lodówki. Każda gazetka reklamowa ma swoje ograniczenia czasowe, czasami również geograficzne. Każda oferta specjalna ma swój początek oraz wyznaczony z góry koniec. Obok bieżącej promocyjnej ceny wyrobu prezentowana jest wykreślona poprzednia cena. Jest to od wielu lat sprawdzony sposób prezentacji produktów, który cały czas jest tak samo efektywny -
Broszurki promocyjne to nie tylko domena tanich sieci handlowych, obniżkami chwalą się także sieci pretendujące do miana tych "z wyższej półki" (np. Auchan gazetka). W gazetkach tych sieci prezentowane są nierzadko wyroby rzadkie czy ekologiczne.

Jak wskazują badania, promocje w gazetkach promocyjnych wpływają nie tylko na wzrost sprzedaży towaru przedstawianych w gazetkach, ale całego asortymentu hipermarketu. Niemniej jednak foldery reklamowe to nie tylko pokaz oferty oraz reklama poszczególnych wyrobów, gazetki mają też inne cele. Wpływają na rozpoznawalność marketu jak też informują o otwarciu nowo powstałych punktów handlowych, informują też o lokalizacji poszczególnych sklepów w pobliżu miejsca zamieszkania możliwego klienta.

Tags: mięso, sklep, klient, cena, marketu