Boże Narodzenie – jak świąteczna atmosfera jest dziś zapewniana w większych sklepach i galeriach handlowych?

Posted on 13/09/2018 7:22am

Boże Narodzenie jest jednym z najpiękniejszych momentów w roku. Czas, w którym na świat przychodzi Jezus Chrystus to czas pokoju, wzajemnego wsparcia oraz spotkań z rodziną. Nie należy się dziwić, że dużo osób cały rok z niecierpliwością czeka na tych parę świątecznych dni. Naturalnie, dla dzieci ogromną frajdą jest również cała świąteczna otoczka, w szczególności prezenty. Duże sklepy oraz galerie handlowe też ulegają przedświątecznym przygotowaniom oraz troszczą się o piękne dekoracje.

Najczęściej są to znakomicie przystrojone choinki i dekoracje świetlne, jakie sprawdzają się na dużych powierzchniach. Poza tym, puszczane są też kolędy oraz popularne hity świąteczne. Dzięki temu, klienci w zasadzie od progu mogą już odczuć klimat bożonarodzeniowych świąt, co skutecznie poprawia humor.
Mikołaj
Author: www.ma-me.pl
Source: abcslubu.pl

Oczywiście, jednym z najważniejszych symboli świąt Bożego Narodzenia jest Święty Mikołaj, który w tradycji przynosi grzecznym dzieciom prezenty. Centra handlowe dbają o własnych najmniejszych klientów oraz przeważnie przed świętami wynajmują Mikołaja, który stanowi dla dzieci wielką atrakcję. Mikołaj w centrum handlowym robi sobie z dziećmi fotografie, słucha ich świątecznych życzeń, a czasami rozdaje także symboliczne upominki przygotowane przez sklep. Współcześnie, mikołaj - wyjątkowy strój Mikołaja biskupa - na zamówienie w sezonie świątecznym możliwy jest również dla klientów prywatnych. To świetna niespodzianka dla dzieci. W wigilię można zamówić Mikołaja (tu kupisz sztuczny brzuch) na konkretną godzinę i cieszyć się reakcją najmniejszych członków rodziny.

Naturalnie, jeżeli planuje się takie rozwiązanie, wskazane jest o wynajem zadbać stosownie wcześniej, ponieważ zainteresowanie jest najczęściej rzeczywiście bardzo duże. Za Mikołaja może przebrać się jakiś mężczyzna w rodzinie, jednakże logistycznie nie zawsze jest to do wykonania. W dodatku, trzeba kupować niezbędny strój, a duże dzieci mogą poznać znajomy głos i wygląd, z tego względu wynajęcie specjalisty to komfortowa opcja. Galerie handlowe niekiedy organizują także inne atrakcje dla dzieci, na przykład przygotowywanie bombek pod okiem pomocników Mikołaja. Nie można się dziwić, że podczas okresu świątecznego ilość osób w galeriach jest naprawdę dość duża.

Tags: Święta, Boże Narodzenie, okres świąteczny