Żarówki led to sprytny sposób na niższe rachunki za prąd

Posted on 19/02/2021 7:38am

Systematyczny postęp technologiczno-naukowy przyczynił się do tego, że niemal w wszelkiej dziedzinie co chwilę pojawiają się kolejne rozwiązania i innowacje, które udogadniają nam życie i wspomagają w powszednich zadaniach. Jednym z takich praktycznych urządzeń, których używanie obecnie jest tak zwyczajne, że zasadniczo się o tym nie myśli, jest żarówka.


Thomas Edison wynalazł ją w 1879 roku. Początkowo była to szklana bańka, do której wsuwano włókna węglowe tak, by jarzyła się kilkadziesiąt godzin. Naturalnie później sam Edison ją ulepszył, umieszczając w szklanej bańce włókna z japońskiego bambusa. Tak zaczęła się historia tego małego, ale o wielkim znaczeniu dla świata rzeczy, bez którego nikt dzisiaj nie wyobraża sobie egzystencji.

Oczywiście żarówki są nieustannie udoskonalane aż po dzień dzisiejszy, dzięki temu możemy zakupić już nie jedynie normalne żarówki, które powoli przechodzą już do lamusa, gdyż są w niewielkim stopniu ekologiczne, zużywają znacznie więcej energii elektrycznej niż np. ich energooszczędne substytuty. Aktualnie na rynku największą popularnością cieszą się żarówki led.

Zaintrygowany? To dla nas fantastyczna wiadomość. Zatem kliknij tu pleksa mleczna i oglądaj nawet bez końca nowe specjalistyczne wątki.

Niewielu z nas ma świadomość, że metoda użyta w tych żarówkach została wymyślona już prawie sto lat temu. Pojęcie elektroluminescencji znane od niemal wieku z sukcesem wykorzystywane jest od trzydziestu lat w na przykład sprzęcie typu hi-fi, lampach samochodowych czy w reklamach, a od niedawna zaczęło być używane powszechnie w halogenach oświetlających nasze domy oraz lokale.

żaówki LED
Author: Artemas Liu
Source: http://www.flickr.com
Żarówki LED od kilku lat cieszą się sporą popularnością na rynku, bowiem ich światło jest dla użytkowników dużo bardziej miłe niż standardowych żarówek. Ich następną wartością jest fakt, że są dalece energooszczędne, a tym samym są mniej dotkliwe dla domowego budżetu.

W tym miejscu znajdziesz dużo ciekawych informacji na omawiany temat - wystarczy kliknąć na nasz link (https://pieczatki.pl/), a na pewno dane tam zawarte będą cenne.

Koszt samego zakupu jest wyższy niż przy zwyczajnym oświetleniu, niemniej nabycie żarówek tego typu zwraca się już po kilkunastu tygodniach. Trzeba też uznać, że ich żywotność znacznie przewyższa stare a nawet energooszczędne żarówki.


Żarówki led to dziś wielce znany typ oświetlenia stosowanego w naszych lokalach. Jednorazowa wymiana kompletnego oświetlenia w domu czy mieszkaniu może wiązać się z dość sporymi kosztami, ale długa żywotność halogenu, małe zużycie energii i to, że są one przyjazne dla natury, z pewnością to zrównoważy.

Tags: lampy, LED, oświetlenie, Energia, żarówki