Alby komunijne – z jakiego względu odznaczają się dzisiaj tak dużym zainteresowaniem i są powszechnie stosowane w parafiach?

Posted on 12/01/2022 7:33am

Pierwsza Komunia Święta to kategorycznie jedno z tych wydarzeń, na które dzieci bardzo czekają. Jest to dla nich ważne święto, ponieważ w krajowej tradycji, po uroczystości kościelnej odbywają się przyjęcia, które obecnie coraz częściej są rzeczywiście wystawne i przypominają niewielkie wesela. Dla dziecka oznacza to jedno – podarunki. Naturalnie, nie powinny one odgrywać pierwszej roli. Najistotniejsze muszą być przeżycia religijne tego sakramentu. Głównie z tego względu, dzisiaj coraz częściej rezygnuje się z sukienek komunijnych oraz garniturów, które imitowały ubrania Pary Młodej.


komunia
Author: John Ragai
Source: http://www.flickr.com
Sukienki zazwyczaj były szyte na kołach, drobiazgowo zdobione, a czasami stawały się także przedmiotem wyścigów pomiędzy rodzicami i dziećmi. Alternatywą dla nich są o wiele skromniejsze alby komunijne (więcej informacji o albach komunijnych). Dlaczego cieszą się one dziś tak dużym zainteresowaniem? Głównie ze względu na fakt, że to proste ubranie gwarantuje, że na pierwszy plan wysuwa się sam sakrament, a nie strój w którym dziecko będzie go przyjmowało. Ma to duże znaczenie. Co więcej, wszystkie alby są takie same, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, różnią się jedynie drobiazgami, między innymi kolorem naszywek.

Dzięki temu, żadne dziecko nie czuje się gorsze lub lepsze, ponieważ wszyscy wyglądają identycznie. Wprowadzenie alb stało się bardzo dobrym pomysłem, który szybko zaadaptowały parafie w całej Polsce. Dzisiaj stosuje się je powszechnie. Nie bez znaczenia jest także fakt, że alby są kategorycznie tańsze niż sukienki lub garnitury. Dla rodziców obciążonych innymi wydatkami, niekiedy związanymi z organizacją przyjęcia, nawet
komunia
Author: Wojciech Doganowski
Source: http://www.flickr.com
jeśli jest ono dosyć skromne, ma to wielkie znaczenie.

Zobacz większą ilość detali, a poznasz dodatkowe materiały, które zapewne także Cię zaintrygują. Nie zwlekaj więc i użyj serwisu (https://numoco.sklep.pl/p1246,193-6-maya-sukienka-z-falbankami-i-paskiem-czerwona.html).Zakup alby nie będzie nadwyrężał ich budżetu. Oczywiście, nie oznacza to, że nie można zaprezentować swojej kreatywności. Rodzice ciągle starają się, aby w tym wyjątkowym dniu ich dzieci wyglądały możliwie jak najładniej, na przykład poprzez robienie dziewczynkom fryzur. Niemniej jednakże, wykorzystanie alb nieco minimalizowało komunijne szaleństwo oraz zlikwidowało podziały pomiędzy dziećmi. Alby poza tym są bardzo atrakcyjnym strojem, który podkreśla niewinność dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej, z tego względu są naprawdę znakomitym rozwiązaniem.

Tags: dziecko, tradycja, sukienka, komunia